Правила поведінки здобувачів освіти

 Правила поведінки здобувачів освіти

Чукалівської початкової школи


Вступ

Місія Нової української школи стверджує, що ми розвиваємо моральні та етичні духовні якості учня і почуття розуміння інших. Наша візія передбачає, що учні мають бути організованими, свідомими, турботливими та відповідальними, вони мають поважати права інших і робити свій внесок у загальне благо.

У будь-якій великій групі людей конфлікт, природно, має місце. І нашою метою є навчити вирішувати конфлікти, використовуючи позитивні стратегії задля отримання виграшних результатів. Може статися, що деякі учні відчуватимуть труднощі в дотриманні вимог, встановлених у спільних інтересах.

Керівництво школи несе відповідальність за забезпечення дотримання правил поведінки для учнів, і повинно мати значну свободу дій для задоволення індивідуальних потреб учнів та здійснення судження в контексті конкретних обставин. Наслідки за недотримання очікуваної поведінки можуть відрізнятися в кожній окремій ситуації для кожного окремого учня.

У випадку легкої або незначної провини педагогічний склад Школи повинен допомагати учням усвідомити неправильність їхніх дій та використовувати такі ситуації, щоб навчити дітей знаходити альтернативні варіанти з позитивними результатами.

У разі некоректної поведінки дисциплінарні заходи повинні бути застосовані в рамках, які зміщують фокус з покарання на інший - коригувальний та співчутливий. Школа буде використовувати ряд заходів, орієнтованих на зміцнення позитивної поведінки і допомоги учням у визначенні правильного вибору.

Кодекс учнівської поведінки, правила та очікування переглядаються і посилюються на постійній основі викладачами, співробітниками та керівництвом через загальні збори, оголошення, відвідування класів директором і щодня вчителями в класі.

Загальні правила поведінки

Здобувач освіти приходить до школи за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом піротехнічні вироби, зброю, в тому числі ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики та інші одурманюючі засоби й отрути, токсичні речовини і таблетки, продукти харчування не для особистого вживання.

Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

Не можна без дозволу педагогі (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.

У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів - довідку з медичної установи.

Поза межами закладу освіти учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.

Заборонено приводити тварин та перебувати з тваринами у приміщенні та на території школи.

Учням не дозволено замовляти доставку на адресу школи.

Здобувачі освіти бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

Здобувач освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти, черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.

Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.

Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром, мобільним телефоном іншими девайсами та гаджетами на уроках (за винятком, коли це потрібно в освітніх цілях).

Здобувач освіти зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

Учень повинен щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику, користуватися електронним щоденником (за потреби).

Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

Етичні норми поведінки

Стосунки між здобувачами освіти, педагогами, батьками та персоналом школи будуються на взаємоповазі та довірі.

Педагогічний та учнівський колектив, обслуговуючий персонал повинні постійно дбати про авторитет та імідж закладу освіти, зокрема:

не повинні бути носіями негативної оцінки чи інформації як про своїх друзів, колег, співробітників, так і про заклад у цілому;

ввічливість, стриманість, доброзичливість є нормою поведінки школяра;

не обговорювати рівень освітнього процесу, вчинки, поведінку своїх друзів у громадських місцях;

толерантно, справедливо давати оцінку кожному прожитому дню;

спілкуватись на заняттях тільки державною українською мовою, дотримуючись етичних норм спілкування.

Поведінка здобувачів освіти на уроках

Учні заходять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроку без поважних причин заборонено.

Коли вчитель заходить у клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером, та уроків праці, коли учні працюють з інструментами.

Здобувачі освіти мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим.

Під час уроку не можна голосно розмовляти, кричати, шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими сторонніми справами, що не стосуються уроку.

Для ефективності освітнього процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.

Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя, що стосуються освітнього процесу, його системності та результативності.

Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.

Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і аргументувати свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

Учні зобов'язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

Поведінка здобувачів освіти до початку, на перервах і після уроків

Під час перерви здобувач освіти зобов'язаний:

  • підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
  • учні на перервах знаходяться на своєму поверсі;
  • підкорятися вимогам чергового учня чи учителя;
  • при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються;
  • забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.

Час перерви - особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, проте не повинен заважати іншим.

Заборонено принижувати шляхом агресивної поведінки однієї дитини іншою, чи групою дітей.

Під час перерв учні мають поводитись обережно. Бігати на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню.

Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки.

Під час перерв забороняється бігати по школі, поблизу вікон, галасувати, грати в м'яча у класі, коридорах та інших місцях, непристосованих для ігор.

Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями, іншими предметами і застосовувати фізичну силу.

Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання наркотичних засобів, алкогольних напоїв. Заборонено також роздавати медикаментозні засоби, розпилювати балончики різної паралітичної дії.

На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового адміністратора, шкільного психолога за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Пропуск занять

Протягом відсутності у школі учень може навчатися дистанційно та отримувати завдання через електронний щоденник.

Учень, який був відсутній у школі з причини хвороби до 3 календарних днів може відвідувати школу без надання довідки від лікаря, але за наявності записки від батьків про причину відсутності.

Учень, який був відсутній у школі з причин хвороби протягом 3 днів і більше має обов'язково надати відповідну довідку від лікаря з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.

Якщо учень неспроможний відвідувати школу в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.

Зверніть, будь ласка, увагу на те, що освітній процес не може бути цілковито індивідуальним. Для повноцінного навчального процесу ХХІ століття необхідно працювати в групі, вирішувати проблеми разом та співпрацювати.

У разі пропусків 10 навчальних днів без поважної причини протягом навчального року розглядатиметься доцільність продовження навчання у школі.

Пунктуальність

Пунктуальність - це важлива риса, яку ми виховуємо в наших учнях. Ми заохочуємо учнів не запізнюватися та розраховуємо на підтримку батьків. Відповідно до правил школи, учні зобов'язані приходити на навчання та на уроки протягом дня вчасно.

Кожен учень має приходити до школи не пізніше 8:15, а о 8:30 має бути в класі, повністю готовим до початку уроків. Під час перерв учні повинні впорядковувати свої справи, щоб приходити на уроки вчасно.

Матеріальна відповідальність здобувачів освіти

Учні несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів, девайсів. Їх потрібно вимкнути, сховати та не користуватися ними протягом шкільного дня з 8:30 до 16:30.

Учні відповідають за збереження свого майна. Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, школа не несе відповідальності.

Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна дитиною.

Порушення

Учні та батьки погоджуються виконувати правила школи та підтверджують розуміння їх важливості. І діти, і дорослі є відповідальними за їх (не)виконання.

Незначні порушення - це ті, які не несуть небезпеки для життя і здоров'я, але негативно впливають на атмосферу в класі: порушення шкільних правил, знущання, дражніння, приниження, глузування, ненормативна лексика, жбурляння предметами, грубість, агресивна поведінка, неповага, обман, фальсифікація, плагіат, зухвала поведінка, опір педагогам, нецільове використання електроніки, комп'ютерів, Інтернет, публічний показ прихильності, зневага учнівських обов'язків, недотримання правил безпеки.

Можливі наслідки незначних порушень.

Навчання відповідальності за свої дії.

Навчання альтернативному вибору, який матиме позитивні результати.

Написання пояснювальної записки.

Виховна розмова з класним керівником.

Запрошення після занять для розмови.

Спілкування з батьками по телефону, листуванням або персональна зустріч.

Консультація шкільного психолога чи соціального педагога.

Зустріч учня з директором.

Значні порушення - булінг (цькування), залякування (у тому числі в Інтернеті), загроза інформаційній безпеці школи та її інформаційно-комунікаційній системі, загроза фізичним насильством, заподіяння шкоди іншим у результаті бійки, дискримінація, расизм, сексизм, загроза насильства сексуального характеру, куріння, наявність або вживання алкоголю або наркотиків, крадіжки, грабунки, вимагання, вандалізм, загроза заподіяння шкоди, володіння порнографічними матеріалами, володіння зброєю або копією зброї та інші серйозні порушення.

Можливі наслідки значних порушень.

Негайна персональна зустріч із батьками.

Укладання з учнем поведінкового контракту в усній формі.

Відшкодування збитку шкільного майна.

Передача справи на розгляд відповідних органів влади (служба у справах дітей та сім'ї, поліція, прокуратура).

Прикінцеві положення

Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.

За порушення цих Правил та Статуту школи здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:

усне зауваження, бесіда;

повідомлення батьків учня (лист, телефонний дзвінок);

виклик учня самого або з батьками на засідання Комісії з профілактики правопорушень.

Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти школи і є обов'язковими для виконання на всій території школи, а також під час усіх заходів, що проводяться школою.кст тут...

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати